26Haziran

Havalimanı otopark ücreti günlük 27 TL nin anlamı

Havalimanına arabanızla geliyosanız ve bir gün sonra geri gelecekseniz 27 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor. Hergün için bu katlanarak gidiyor. Yurtdışındaki uygulamalar nasıl bilmem ama İstanbuldaki bu uygulama sanırım insanlar arabaları ile gelmesinler diye yapılmış. Bir kere verdim bu parayı ve hala içimde yarası var. Vicdanım sızlıyor.

Sabahın köründe başka ne şartlar altında havaalanına ulaşabiliriz ki ? Bunun vatandaş yararına bir yanı yok. Yatırımı karşılaması adına dersekde , bugüne kadar yatırımcısını 100 kere tatmin etmişdir herhalde.

Hatta bazen uçak firmaları promosyon yapmakda ve çok ucuza ( 15 TL ) gibi fiyatlara bilet satmaktadır. Böyle bir durumda otopark ücreti uçak ücretinden pahalıya gelmekde ve anlamsız bir durum olmakda.

Bakalım böyle devam edecek  mi …

Eleştiri sahibi misafir Yazarımız: Kıraç


Edit your submission
 
Eleştirmen beğenisi:
  1. izmir adnan menderes havalimanında JetPark olarak ekonomik vale ve ücretsiz transfer otopark hizmeti vermekteyiz..

    • İsmail Pehlivan
    • 31 Ocak 2013

    Havaalanlarındaki otopark ücretini görünce insanın içinden her türlü hakaret küfür ve incitici kelime geçiyor ama, nezaketin gözü kör olsun yapamıyor. Onlar böylesine katmerli bir sömürü yaparken utanmıyorlar yüzleri kızarmıyor alçalmıyorlar, ama bizler böyle bir durumu naçizane bir tepki ile ortaya koyduğumuzda hakaret etmiş oluyoruz. aferin bize. Soruyorum acaba dibine kadar sömürmek mi daha hakaretemiz, küfri ve incitici, yoksa bunu protesto etmek için yazılan anadolu insanının en doğal hitabet ve irtibat şekli mi hakaretemiz?

  2. İstanbul havalimanlarında bazı bankaların kredi kartlarına uyguladığı kampanyalarla ücret yarı yarıya düşebiliyor hatta vale bile kullanılabiliyor fakat maalesef İzmir’de öyle bir şansımız yok. Nedense bankalar İzmir havalimanında ne lounge ne de otopark hizmetleri konusunda hizmet vermiyorlar.

  3. Haftasonu kalsa 3×27=81 TL mi alacaklar. Yuh diyorum. Sömürün anasını satıyım

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.