16Haziran

Garanti bankası müşteriyle inatlaşıyor

Garanti bankası müşteri temsilcisi Sahip olduğum money kartım için telefonda şifre oluşturma talebimi reddetti. TC kimlik no, anne kızlık soyadı, telefon no, doğum yeri ve tarihi bilgilerimi doğru söylememe rağmen son ekstre tutarımı virgüllü kuruşuna kadar hatırlayamam nedeniyle çabalarımı sonuçsuz bıraktı. Bende personelin bu tutumu nedeniyle var olan kredi kartımı ve money kartımı iptal ettirdim. İptalini istediğim kredi kartı taksit borçları ve hesabımda yer alan otomatik ödemelerim için atmler den para yatırmam gerekiyordu. Başvurum neticesinde paracardım kargo ile bana ulaştı. Ardından müşteri temsilcisi beni arayarak yolda olan kredi kartımın olduğunu adres güncellemem gerektiğin söyledi. Bende bankanın oldu bittiye getirme tutumu nedeniyle iptal talebinde bulunduğum kartım için adres güncellemesi yapmadım. Enson internet şubesinden kredi kartımda var olan 26 tl bonus puanını elimde tek kart olan parakardıma aktardım. Banka bunun üzerine “kredi kartı kapama talebiniz sonrası bankamızdan başka açık asıl kredi kartınız bulunmadığından ek kartlarınız da kapanmıştır” bilgisini tarafıma sms ile gönderdi.
Kredi kartı olmadan paracard sahibi olabileceğimi bana bildiren çemberlitaş şubesi yetkilisi ile paracada sahip olmuştum. şimdi 26tl bonusu benden kaçırmak için banka paracardımı iptal etti.
Yukarıda yaşadığım olaylar sebebiyle Garanti bankası belli kurallara göre değil kişiye göre davrandığı ortaya çıkmıştır.

 
Eleştirmen beğenisi:
  • Abdullah Oral
  • 24 Kasım 2012

  Önce Banka dediğimizde adı üstünde kökü Ta Tapınak Şovalyelerine dayalı bir Havadan para kazanma örgütünden gelen bir öz geçmişi var
  bunlar senin paranı alıp bana daha fazla bir kar ile kullandırarak İnsanların çaresizliğinden yararlanan Yasal tefecilerdir.
  bence herkes kredi kartlarını kapatıp nakit alışverişe dönmeli ki geleceği Bankalar Tarafından İpotek altına alınmasın Kredi kartlarından ve Bankalardan Herkes uzak durmalı Bankalar insanları derin ve içinden çıkılmaz bir girdap a doğru götürüyor __Bundan kurtulmanın tek yolu Bankalardan olabildiğince uzak kalmaya çalışmaktır….

  • Mustafa Kemal Özduman
  • 18 Haziran 2012

  Evet, Garanti bankasının yaklaşık 15 yıllık müşterisiyim. Özellikle son 3-4 yıldır banka müşteri odaklı hizmet vermiyor. Dayatmacı özelliğiyle müşterilerini sağmalık inek gibi görüyor. Ancak Türk halkı Zamanla kendini enayi yerine koyan herkese hadini bildirmiştir. Eşimden dostumdan başladım Garanti bankasının kötü tutumunu ortaya koyuyorum.
  Diğer bankaların tutumu çok farklı kar payı aidat gibi işlemlerde müşterilerini kızdırabiliyor ama bunlar bankacılıkta gerekli olan kar paylarıdır.

 1. Hocam bu ne saçma uygulamalar silsilesidir yav. Bankaların eline bu kadar rahat davranabilme cesaretini verenler utansın diyorum.

   • Abdullah Oral
   • 24 Kasım 2012

   Bankalar Kara sülük gibiler insana bir yapışmasınlar damarındaki son damla kana kadar emerler ki sen kansızlıktan ölene kadar devam eder bu sömürü sonra sen yoksun bir başkalarını bulurlar İllede bizde balık hafızalı insanların çoğunluk olması onlar için tam bir ziyafet..

 1. Geri bildirim yok.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.